Narcos

Příběh


V první sérii je vykreslen Escobarův život od konce 70. let. 20. století, kdy se poprvé zapletl do obchodu s kokainem, až do roku 1992, kdy uprchnul ze svého soukromého vězení La Catedral. Vedle jeho příběhu jsou zmíněny i důležité události, které se v této době v Kolumbii odehrály. Vypravěčem příběhu je americký agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami, Steve Murphy, který se snažil Escobara zadržet.

Druhá série začíná Escobarovým útěkem z La Catedral, načež se mezi jeho Medellínským kartelem, kolumbijskou vládou a kartelem z Cali rozhořela krvavá válka. Spolupráce Escobarových nepřátel nakonec vede k oslabení Medellínského kartelu a izolaci Pabla Escobara, který je v závěru druhé série usmrcen. Třetí série mapuje příběh drogového kartelu z Cali.

Narcos je americký kriminální televizní seriál mapující vzestup a pád vládce drogového impéria Pabla Escobara. První a druhá série, jež každá obsahovala 10 epizod, vyšly v letech 2015 a 2016, přičemž odvysílání třetí a čtvrté řady seriálu bylo ohlášeno na roky 2017 a 2018. Hlavní roli známého kolumbijského drogového bosse ztvárnil brazilský herec Wagner Moura. Role detektivů usilujících o Escobarovo zatčení obsadili herci Boyd Holbrook a Pedro Pascal. Čtvrtá série seriálu nakonec nevznikla, místo toho Netflix vytvořil samostatný seriál Narcos: Mexico.

Příběh


V první sérii je vykreslen Escobarův život od konce 70. let. 20. století, kdy se poprvé zapletl do obchodu s kokainem, až do roku 1992, kdy uprchnul ze svého soukromého vězení La Catedral. Vedle jeho příběhu jsou zmíněny i důležité události, které se v této době v Kolumbii odehrály. Vypravěčem příběhu je americký agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami, Steve Murphy, který se snažil Escobara zadržet. Druhá série začíná Escobarovým útěkem z La Catedral, načež se mezi jeho Medellínským kartelem, kolumbijskou vládou a kartelem z Cali rozhořela krvavá válka. Spolupráce Escobarových nepřátel nakonec vede k oslabení Medellínského kartelu a izolaci Pabla Escobara, který je v závěru druhé série usmrcen. Třetí série mapuje příběh drogového kartelu z Cali.

CREATED BY WEBROT